Pożyczki bez BIK dla przedsiębiorcy

Założenie firmy wiąże się z dużymi potrzebami finansowymi. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uzyskać pożyczkę w banku lub pozyskać dotację. Wówczas zostaje nam rozwiązanie poza bankiem, a dokładnie pożyczka od pozabankowej firmy pożyczkowej. Jest to oczywiście droższa pożyczka. Niemniej jednak to nie wszystko, co warto wiedzieć, decydując się właśnie na taki krok.

 

Odmowa kredytu w banku to nie koniec świata

 

Odmowa taka zwykle wiąże się z brakiem zdolności kredytowej, nierentownością przedsiębiorstwa, zadłużeniem. Nawet jeśli widniejemy w bazie BIK jako przedsiębiorcy, którzy mają problemy ze spłatą bankowych zobowiązań, w przypadku firmy pożyczkowej niejednokrotnie fakt ten nie jest jednoznaczny z odmową pożyczki. Firmy te oferują pożyczki bez BIK. Są one oczywiście droższym produktem od bankowych kredytów. Niemniej jednak coś za coś. I uwaga bez sprawdzania historii kredytowej w BIK można pożyczyć w ten sposób nawet do 350 tysięcy. Co więcej, bez zbędnych formalności i bez wychodzenia z domu.

 

O jaką pożyczkę może starać się przedsiębiorca?

 

Oto główne cele pozabankowych pożyczek dla firm:

• pożyczka na pokrycie bieżących wydatków firmy
• pożyczka służąca zachowaniu płynności finansowej w firmie
• pożyczka na rozwój technologii produkcji

Każda z firm pożyczkowych posiada swój własny system oceny, którym kieruje się, rozpatrując wnioski potencjalnych pożyczkobiorców. Z wnioskiem można wystąpić więc do kilku z takich firm. Porównać warunki i zdecydować się na najlepsze warunki.

2 Komentarzy

  1. Igor

    Właśnie szukam jakiejś rzetelnej taniej firmy.

  2. Jacek

    Mam nadzieję, że i mnie się uda, bo to ostatnia deska ratunku 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *