Pozabankowe pożyczki dla firm w pigułce

Nie każda firma jest w stanie uzyskać wsparcie finansowe od banku. Niemniej jednak większość z nich prędzej czy później znajduje się u progu poszukiwań środków finansowych na zakup towarów, rozwój biznesu czy też każdy inny cel związany z działalnością. Jeśli z jakichś powodów bank odmówił pożyczki, firma może złożyć wniosek, w której z pozabankowych firm pożyczkowych.

 

Co z dochodami? Jakie należy udokumentować?

 

Niezbędne jest udokumentowanie zysków z minionych lat. Firmy pożyczkowe badają rentowność firmy, jak również brak zaległości podatkowych względem US i ZUS. Tu jednak przyznawalność pożyczek kształtuje się na dość wysokim poziomie, co oczywiście skłania przedsiębiorców do podjęcia właśnie takich kroków.

 

Pożyczki bez BIK – szybciej i prościej

 

Kolejną zaletą pozabankowych pożyczek dla firm jest fakt, że nie wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują klientów w bazie BIK. Oznacza to jedno, że o wiele prościej i szybciej można pozyskać pieniądze dla firmy właśnie w ten sposób. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że są to pożyczki droższe od tradycyjnych pożyczek bankowych, dlatego konieczna jest głęboka i dokładna analiza rentowności firmy.

 

Na co pożyczka dla firm?

 

Pozabankowa instytucja finansowa może przyznać pożyczkę firmie na różnorodne cele. Mogą być nimi: zakup potrzebnego sprzętu, samochodu firmowego, wyposażenia magazynu czy modernizacje linii produkcyjnych. Cel jest dla firmy pożyczkowej istotnym kryterium, jakim kieruje się, rozpatrując wnioski przedsiębiorców.

2 Komentarzy

  1. Marcin

    Chyba będę musiał się do którejś zwrócić.

  2. Mikołaj

    Bardzo drogo chyba wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *