Sposób na dofinansowanie firmy – pożyczki pozabankowe

W początkowej fazie rozwoju większość firm przeżywa trudne sytuacje finansowe. To właśnie moment, w którym zwykle okazuje się, że z powodu braku spłaty bieżących zobowiązań przedsiębiorcy dowiadują się, że bank nie może przyznać im kredytu. W odpowiedzi pojawiają się pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy pożyczkowe.

 

Na rozwój biznesu i bieżące zobowiązania

 

Pożyczki pozabankowe to produkty o szerokich możliwościach wykorzystania. W przypadku kredytów bankowych dla firm banki udzielają ich zwykle na ściśle określony cel. Pożyczka pozabankowa jest produktem, który można przeznaczyć na dowolny cel, jak na przykład wdrożenie nowej technologii, naprawy, zakup samochodu firmowego, ale również na zapłatę bieżących zobowiązań wobec podmiotów takich jak ZUS.

 

A co w przypadku braku zdolności kredytowej?

 

Brak zdolności kredytowej w przypadku firm, które potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki, nie jest końcem świata. W instytucjach pozabankowych można starać się o pożyczkę nawet widniejąc w rejestrze BIK ze złą historią kredytową, jak również w KRD. Niejednokrotnie firmy pożyczkowe nie weryfikują tych baz, a w razie wątpliwości, obniżają kwotę pożyczki do takiej, którą uważają za lekką do spłaty dla danej firmy. Pozabankowe instytucje pod względem przyznawalności oraz krótszych procedur są zdecydowanie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem niż banki. Niemniej jednak należy pamiętać, że pożyczki pozabankowe są produktami droższymi.

2 Komentarzy

  1. Michał

    Mnie i tak się opłaciło.

  2. Katarzyna

    Waham się 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *