Finansowanie bieżącej działalności. Gdzie po pożyczkę?

Niespełnianie wymogów stawianych przez banki to główny powód, dla którego przedsiębiorcy sięgają po produkty pozabankowe. Czy to dobrze? Z jednej strony wiadomo, że są one produktami droższymi. Z drugiej jednak okazują się w wielu sytuacjach jedyną możliwością na sfinansowanie bieżącej działalności. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na oferty pozabankowych firm pożyczkowych.

 

Krótkoterminowe pożyczki pozabankowe

 

W zdecydowanej większości to pożyczki bez żyrantów, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek bankowych. To ponadto pożyczki stosunkowo szybkie do uzyskania, zwłaszcza jeśli porównamy ich procedurę do procedury bankowej. Pieniądze na konto firmy zostają przelane zazwyczaj tego samego dnia, w którym zostaje zaakceptowany wniosek przedsiębiorcy. Krótkoterminowe pożyczki będą w przypadku firm pożyczkowych różnić się terminem spłaty oraz maksymalną wysokością w przypadku nowych klientów. Najlepiej zapoznać się z nimi, przeglądając rankingi.

 

Jaki cel pożyczek dla firm?

 

Pieniądze, które pożycza przedsiębiorcy pozabankowa instytucja finansowa mogą zostać przeznaczone na każdy jeden cel związany z prowadzoną działalnością. Może być nim poprawa płynności finansowej, inwestycje w rozwój, modernizacja, naprawy, zakup wyposażenia, a nawet zakup samochodu firmowego. Początek każdego biznesu bardzo często okazuje się dla przedsiębiorców trudnym okresem. To właśnie w tym momencie potrzebują oni najczęściej wsparcia finansowego. Pamiętajmy jednak o tym, by decyzja o pożyczce pozabankowej była decyzją poprzedzoną dokładną analizą sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

2 Komentarzy

  1. Mariusz

    Dzięki takiemu właśnie wsparciu odbiliśmy od dna.

  2. Anna

    Oj chyba będę musiała czegoś poszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *